wiano.eu
YouTubeFacebook

2016-06-22 Pokazy garncarskie

Po raz dziesiąty w Łążku Garncarskim odbędą się Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie, wydarzenie to organizowane jest przez  Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim. Szesnastu garncarzy z całej Polski poprowadzi warsztaty z ceramiki tradycyjnej.


X  Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie rozpoczną się w piątek 1 lipca a zakończą w niedzielę 3 lipca. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z tajnikami pracy w glinie, toczenia na kole, szkliwienia oraz wypału naczyń.

 

Fot. Archiwum muzeum i własne

1. Lepienie na kole garcarskim

2. Mateusz Grobelny

3. Prosty piec do wypalania ceramiki

4. Warsztaty garncarskie


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościem specjalnym tegorocznych spotkań będzie Mateusz Grobelny, jeden z najwybitniejszych artystów-ceramików młodego pokolenia, laureat licznych nagród, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz kurator Międzynarodowego Pleneru Ceramików w Bolesławcu.


Wydarzeniem towarzyszącym będzie wykład ,,Blizny po Ogniu” o pracy nad konstrukcjami do utrwalania ceramiki opalanych drewnem oraz projekt pod nazwą Mobilna Pracownia Ceramiczna i niezwykle efektowny nocny wypał w Mobilnym Piecu Ceramicznym (2 lipca, sobota w godzinach wieczornych).


X Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie będą odbywały się w pracowni Adama Żelazko w Łążku Garncarskim w godz. 10.00-17.00.


Zobacz też:

Spotkania garncarskie

Pokaz garncarstwa

Koło garncarskie

Ginące zawody\garncarstwo

Sztuka ludowa\ceramika

Muzea i skanseny\Janów Podlaski\Muzeum Regionalne 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263