wiano.eu
YouTubeFacebook

2017-04-23 Koncert wiosenny

NASZ PATRONAT. Podczas „Koncertu wiosennego ZPiT SGH” warszawski Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej zaprezentuje pełen repertuar tańców narodowych i ludowych. Wystąpią tancerze, chór i kapela – ok. 70 osób.

 

Koncert odbędzie się 20 maja o godzinie 17.00 na scenie Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie (Al. Generała Antoniego Chruściela „Montera” 103).

 

Fot. Archiwum własne

Taniec narodowy "Krakowiak"  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak co roku śpiewem i tańcem chcą rozkochać publiczność w polskiej kulturze ludowej. Pokazać nie tylko najpiękniejsze tańce i pieśni, ale też najpiękniejsze regionalne stroje.


Przez ponad 10 lat zespół wychował pokolenie tancerzy, którzy z zamiłowaniem wnoszą swój wkład w ocalaniu od zapomnienia polskich tańców i pieśni.


Dzisiaj zespół liczy 90 osób: studentów i absolwentów SGH. Są chlubą uczelni i ambasadorem Polski na obczyźnie.

 

Zespół koncertował na licznych festiwalach zagranicznych w krajach Europy, Azji i Afryki. Wielokrotnie też prezentował koncerty patriotyczne dla Polonii, uświetniając obchody świąt narodowych.

 

Fot. Archiwum własne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kraju także jest obecny podczas najważniejszych wydarzeń, np. tańczył poloneza z mieszkańcami Warszawy podczas Święta Konstytucji 3 maja.


Zespół prezentuje folklor również podczas Folk Day (Święto Folkloru) na SGH, jak też ogólnopolskiej akcji Wytnij Hołubca.

 

 

Koncert Jubileuszowy - 10 lat SGH

 

 

 

Poczuj folk

 

 

Zobacz też:

10-lecie ZPiT SGH

Poczuj folk z SGH

Wytnij Hołubca

 

 


 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263