wiano.eu
YouTubeFacebook

2012-11-16 Etno inspiracje

Nie chcemy odtwarzać kultury ludowej. Chcemy nią inspirować – takie motto przyświeca Ethno Trends Show. To już druga edycja imprezy, podczas której uczestnicy poznają stroje ludowe i wzornictwo inspirowane kulturą ludową.

 

Fot. Archiwum Pracowni Etnograficznej

1. Ubiegłoroczne inspieracje

2. Logo Ethno Trends Show

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tym razem zostanie zaprezentowany strój wilanowski, noszony przez mieszkańców podwarszawskich wsi. Opowiadać o nich będzie  Elżbieta Piskorz-Branekova, etnograf i autorka książek o strojach ludowych. 
Podczas Ethno Trends Show będzie można zrobić sobie zdjęcie w stroju łowickim.

 

Fot. Archiwum Pracowni Etnograficznej

1. i 2. Prezentacje strojów ludowych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” zapraszają wszystkich chętnych 17 listopada do Pracowni Duży Pokój, ul. Koszykowa 24/12 w Warszawie, gdzie będzie można samemu zainspirować się folklorem i wykonać drobny upominek.


Wieczorem zaś uczestnicy wysłuchają koncertu Sutari i Kapeli Powiślackiej.

 

Kapela Powiślacka
Mateusz i Agnieszka Niwińscy muzykują wspólnie od 2005 roku. Grają melodie z okolic Kołbieli, Garwolina i z tzw. Powiśla Maciejowickiego, a także z tzw. Zawiśla i Radomszczyzny.

 

W 2007 roku, wraz ze skrzypkiem Stefanem Nowaczkiem z Podłęża (ur. 1933 r.) podjęli próbę odtworzenia najstarszego składu kapeli z okolic Maciejowic Kościuszkowskich w składzie: skrzypce, basy i bębenek.


Sutari
Sutari tworzą wokalistki, instrumentalistki, a przede wszystkim performerki, związane z różnymi projektami muzycznymi i teatralnymi, kontynuujące tradycje śpiewacze polskiej muzyki ludowej.

 

To fuzja rozmaitych doświadczeń i fascynacji muzycznych. To także ludowa awangarda kuchenna na trzy kobiece głosy i instrumenty codzienne. Sutari zdobyła II nagrodę oraz nagrodę publiczności - "Burzę Braw" na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2012.


Zobacz też:

Etnoklimaty http://wiano.eu/article/1770

Etno wystawa http://wiano.eu/article/1155

Etno kolekcja 2011 http://wiano.eu/article/790

Etno kolekcja http://wiano.eu/article/775

Festiwal etnodizajnu http://wiano.eu/article/416

W stylu ludowym http://wiano.eu/article/500

Kaczyńska lubi folk http://wiano.eu/article/817

Folk w mieście http://wiano.eu/article/273

Etno moda http://wiano.eu/article/1152

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263