wiano.eu
YouTubeFacebook

2014-08-05 Dzień Ziół

Skansen w Chorzowie organizuje 10 sierpnia „Dzień Ziół, czyli aptekę natury”. Będzie można się dowiedzieć wszystkiego o leczniczym działaniu ziół, o ich zastosowaniu w dietetyce czy metodach ich uprawy.

 

Tematykę ziołolecznictwa przybliży Zbigniew Nowak – autor wielu publikacji z zakresu ziołolecznictwa, a Iwona Dymarczyk z Muzeum Farmacji z Krakowa opowie o rozwoju aptekarstwa i poprowadzi warsztaty tworzenia zielników. 

 

Fot. Archiwum muzeum i własne

1. i 2. Stoiska zielna na kierumaszu

3. i 4. Suszone zioła w domu zielarki w skansenie  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O „ziele długowieczności”, wiecznie zielonym drzewie Arakowym, z którego gałęzi robi się szczoteczki do zębów, zdrowiu ukrytym w wodzie kokosowej  i Reishi czyli grzybie leczniczym opowie Jacek Wołowski z Mikołowa, producent ziół ekologicznych. 

 

Będzie można dowiedzieć się też o ekologicznej uprawie ziół i o tym, jak wyhodować własne jedzenie w warunkach blokowo – balkonowych.

 

Fot. Archiwum własne

W ogrodzie i domu zielarki w skansenie

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To jednak nie wszystkie atrakcje. W szałasie spotkamy owczarza, który odczyni i rzuci uroki, a w chałupie z Bażanowic czekać będzie na naszych gości znachorka znająca się na czarach i zaklęciach. 

 

Porad dotyczących ziół udzielą: Beskidzkie Stowarzyszenie Produkcji Ekologicznej  i Turystyki, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. W chałupie zielarki nasi najmłodsi goście będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat ziół.


Na scenie wystąpi zespół dziecięcy Fundacji Braci Golec,  a na zakończone zagra zespołu „Ligocianie” .

 

Zobacz też:

Zalety ziół

Szkoła ziół

Zioła w kuchni

Medycyna ludowa


 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263