wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-07-11 Tak się bawi stolica

W latach 50. i 60 XX wieku na nadwiślańskich plażach wręcz roiło się od warszawiaków wygrzewających się na słońcu jak w nadmorskim kurorcie. W tej siermiężnej rzeczywistości wystarczyło im do szczęścia słońce, piasek, wpadające w ucho melodie, a dla ochłody – napoje z saturatora. 


Zapełnione opalającymi się warszawiakami tereny nad Wisłą przypominają nadmorski kurort. Leżaki, koce, ręczniki zapełniają każdy skrawek przestrzeni. Są rodzinne zabawy, chlapanie w rzece i długie kolejki, by popłynąć statkiem do Młocin.


Na potańcówkach, podczas których na żywo przygrywa orkiestra bawią się setki par.

 

Fot. Archiwum - Ośrodek Karta

1. Dzika plaża nad Wisłą - Jarosław Tarań, 1966

2. Kolejka do kasy dworca wodnego - Romuald Broniarek, 1957 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Życie wiruje tak jak legendarna karuzela na Bielanach. Miasto urzeka witalnością. Na potańcówkach bawią się setki par.

 

To wszystko zatrzymane w kadrze można zobaczyć na fotograficznej wystawie na Podzamczu. Niezwykłe fotografie wybrane ze zbiorów Fundacji Ośrodka Karta przybliżą zwiedzającym życie kulturalne i towarzyskie stolicy. 

 

Wystawa jubileuszowa z okazji 60.lecia stołecznej Estrady – „Tak się bawi sto-li-ca. Warszawskie rozrywki na fotografiach ze zbiorów Ośrodka KARTA" potrwa do końca wakacji.

 

Fot. Archiwum Ośrodka Karta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Estrada powraca też do tradycji potańcówek na drewnianych podestach. W każdą sobotę lipca o godz. 19.00 na Podzamczu razem z Soul Service, brygadą płytowych szperaczy, zachęca do odkurzenia nylonowych sukienek i garniturowych spodni. Posłuchamy szlagierów i mniej znanych piosenek z dawnych lat.

 

Zobacz też:
Fotografie od szewca

Siano Wołkowa

Monidła

Kresy Poddębskiego

sztuka ludowa\fotografia

Ziemiaństwo i inne wspomnienia Sołtysa

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263