wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-08-06 Piknik Miodowe Lato

Podczas Pikniku "Miodowe Lato w Skansenie" będzie można poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece. Impreza odbędzie się, w niedzielę 23 sierpnia, w skansenie i muzeum pszczelarstwa w Swarzędzu.  

 

 

Fot. Archiwum muzeum

Ule

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W trakcie pikniku bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Będą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece.

 

Dzięki organizatorom programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” w tym dniu będzie można w muzeum dowiedzieć się jak indywidualnie pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołom, wziąć udział w konkursach i otrzymać miłe pamiątki nawiązujące do pszczelego święta.


W ramach Wielkiego Dnia Pszczół, widzowie  zostaną zapoznani z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich. W trakcie pikniku odbędzie się również kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego.


Na kiermaszu ludowym towarzyszącym piknikowi twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje niepowtarzalne wyroby wykorzystujące motywy zaczerpnięte m.in. z życia pszczół i pasieki.

 

Na scenie pokazom pszczelarskim i kiermaszom towarzyszyć będą zespoły artystyczne. Na szczególną uwagę zasługuje występ romskiego wirtuoza skrzypiec Miklosza Deki Czureja.

 

Najmłodszych widzów zainteresuje na pewno spektakl teatralny „Mój przyjaciel pies”. Po raz kolejny Panie ubiegać się będą o tytuł „Królowej Miodowego Lata”. Imprezę poprowadzi sympatyczna Para Pszczółek.

 

Zobacz też:

Wielki Dzień Pszczół

Jaki miód jest dobry

Jaki miód wybrać

Ginące zawody\pszczelarstwo

Szreniawa\muzeum rolnictwa

 


 

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęściej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieś 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263