wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-09-24 Na targ do Włocławka

Wybierz się na targ do Włocławka - do Muzeum Etnograficznego. Zjadą się tam wytwórcy produktów regionalnych, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa ekologiczne, aby zaoferować zwiedzającym domowe przetwory i wypieki, wyroby tradycyjnej kuchni kujawskiej.


Odwiedzający targ będą mieli okazję spróbować i zakupić m.in. wędliny wykonane tradycyjnymi metodami, wyroby z gęsi, sery z mleka krowiego i koziego, przetwory owocowe i warzywne – powidła, soki, miody oraz kawy, piwa, musztardy, oleje, octy.

 

Fot. Archiwum własne

Targ będzie okazją do zapoznania się też z kulturą ludową Kujaw - wystawa w Muzeum Etnograficznym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ofercie wystawców znajdą się również gotowe potrawy, m.in. pierogi z różnymi nadzieniami, zupy, bigosy, kluski ziemniaczane, chleby, ciasta i wiele innych.


W tradycyjnej kuchni ludowej ważne miejsce zajmowały dania i przetwory z dyni, dlatego dla chętnych przygotowane zostaną „babcine” przepisy na potrawy z tego warzywa.

 

Oprócz zakupów, spotkanie będzie również dobrą okazją do poznania lub przypomnienia zapomnianych już często smaków i produktów z dawnej kuchni.


II Włocławski targ z darami lata pt. „Na jesieni świat się mieni” odbędzie się niezależnie od pogody , 27 września od godz. 10.00-14.00 .


Będzie też okazja do zwiedzenia wystaw: „Kultura ludowa Kujaw i ziemi dobrzyńskiej przełomu XIX i XX w.” oraz „Nie tylko chusty. Tradycje ludowych okryć kobiecych”.

 

Zobacz też:

Nie tylko chusty

Gzik, żur i prażucha

Tłoczenie oleju

Dwór w Kłóbce

Włocławek\muzeum ziemi kujawskiej

Muzeum i skanseny\Włocławek\Muzeum Etnograficzne

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263