wiano.eu
YouTubeFacebook

2016-09-20 Psy pasterskie

Pokazy zaganiania owiec, kaczek i gęsi przez psy pasterskie będzie można zobaczyć podczas festynu „Zwierzęta w zagrodzie” w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. To już kolejna edycja tego wydarzenia.

 

Fot. Archiwum muzeum

Zaganianie kaczek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Uczestnicy dowiedzą się o zależności między człowiekiem a psem, ale także posiądą wiedzę jak zachować się, gdy spotkają dzika w lesie czy nawet w mieście. Dziki coraz częściej podchodzą do osiedli, położonych niedaleko lasów.


Psy pasterskie to psy, które używane są do pilnowania i pędzenia stad np. bydła czy owiec. Potrafią samodzielnie – bez udziału człowieka – pilnować stada  i obronić je przed wilkami czy złodziejami.
 
Pracujący pies, bazując na lęku zwierząt, potrafi je sobie w pełni podporządkować. Zakodowany  genetycznie instynkt łowny podpowiada mu co robić w chwili gdy zwierzęta gospodarskie próbują przechytrzyć jego - czworonożnego łowcę.
 
Pokazy psich aktywności, czyli tzw. agility przygotuje Klub Agility Hopster wraz z podopiecznymi.  

 

Fot. Archiwum muzeum

Zaganianie owiec


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psy zaganiające wykazują bardzo dużą chęć do współpracy z człowiekiem. Bardzo angażują się w swoją pracę. Jak pilnują stad będzie można zobaczyć 25 września w skansenie w Chorzowie.

 

W programie przewidziano także wystawę gołębi, drobiu i królików. Zwiedzający dowiedzą się też o sposobach ich hodowli, rasach i ich pochodzeniu.

 

Leśnicy z Nadleśnictwa w Katowicach opowiedzą i pokażą, jak rozpoznawać tropy i jak zachować się gdy na swojej drodze spotkamy np. dzika. Czy uciekać przed nim na drzewo, czy lepiej powstrzymać się od gwałtownych ruchów i przeczekać aż zwierzę się oddali.

 

Zobacz też:

Strzyżenie owiec

Wylęg kurczaków

Obserwuj kaczki

Kogut symbol ludowy

Zwierzęta Sołtysa

Muzea i skanseny\chorzów\górnośląski park etnograficzny
 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263