wiano.eu
YouTubeFacebook

2016-02-27 Jarmark w Szreniawie

Już po raz piętnasty Muzeum Rolnictwa w Szreniawie zaprasza do odwiedzenia Jarmarku Wielkanocnego (19-20 marca). Na zwiedzających, jak co roku, czekać będzie wiele atrakcji.  Impreza nawiązuje do tradycji jarmarków małomiasteczkowych, które odbywały się dawniej przed ważnymi świętami dorocznymi.

 

Fot. Archiwum muzeum

1. Pokazy zdobienia jaj

2. Pokazy wyrobu świec


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas Jarmarku Wielkanocnego tradycyjnie będzie można przyjrzeć się pracy twórców ludowych i rzemieślników z różnych regionów kraju i zakupić ich wyroby, a także poznać zwyczaje i obrzędy ludowe związane ze zbliżającymi się świętami oraz wiosną.

 

Stanowiska te będzie można znaleźć na terenie całego Muzeum: na placu głównym, na terenie parku podworskiego, w pawilonie nr 8 oraz na terenie folwarku: w stodołach i oborach.

 

Fot. Archiwum muzeum

1. Stoiska handlowe

2. Sprzedaż pisanek


 

 

 

 

 

 

 

 

W programie przewidziano m.in.: pokazy prac polowych z wykorzystaniem siły pociągowej zwierząt, pokazy wypieku chleba oraz wędzenia wędlin, pokazy pracy twórców ludowych i rzemieślników, warsztaty wyrobu palemek i stroików wielkanocnych, zdobienie mazurków i pisanek różnymi technikami, wylewanie świeczek, wyrób kartek świątecznych.


Wystąpią też zespoły ludowe.

 

Zobacz też:

Pisanki i palmy

Pisanki i kroszonki

Pisanki ze świata

Palmy mazowieckie

Oklejanie sitowiem jajka

Skrobanie pisanki

Pisanie pisanek

Sztuka ludowa\pisanki i palmy

Muzea i skanseny\szreniawa\muzeum rolnictwa

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263