wiano.eu
YouTubeFacebook

2014-06-07 Majenie wołów

Festyn Zielonoświątkowy, organizowany 8 czerwca w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie zaprezentuje zwyczaje z terenu Wielkopolski, Śląska, Łowicza oraz Sieradza związane z pracami wiosennymi trwającymi od Wielkanocy do Bożego Ciała.

 

Odbędą się miniinscenizacje prezentujące oprowadzanie umajonych wołów i korowód smolarzy, które związane były bezpośrednio z Zielonymi Świątkami jako świętem rolników i pasterzy. Rozpoczęciu imprezy będzie towarzyszyło sypanie kobierców kwiatowych.

 

Fot. Archiwum muzeum

Sypanie kobierców


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wzorem lat ubiegłych Festyn Zielonoświątkowy będzie ukierunkowany na najmłodszych gości odwiedzających nasze Muzeum. Znaczna część terenu zostanie oddana we władanie dzieci, zamieniając się w krainę zabaw, gier i wszelakich atrakcji oraz odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci.

 

Fot. Archiwum muzeum

Majenie wołów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W umajonej w tym dniu zagrodzie edukacyjnej będzie można wykonać lalkę ze słomy, a na specjalnie przygotowanym stanowisku będą wyplatane wianki oraz Najodważniejsi będą mogli pomalować swoją twarz w najróżniejsze motywy.

 

Przewidziane są również gry i konkursy dla dzieci i dorosłych, a dla mniej odważnych będą pokazy baniek mydlanych. 

 

Fot. Archiwum muzeum

Wianki zielonoświątkowe

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na stanowiskach muzealnych będzie się można zapoznać z ziołami i ich magicznymi właściwościami, poznać całe spektrum wierzeń, czarów i rytuałów. Zaprezentujemy również sposoby wytwarzania sera owczego oraz narzędzia rolnicze z kolekcji muzealnej.

 

W programie przewidziane są również warsztaty interaktywne filcowania, découpage’u i scrapbookingu.


Festyn Zielonoświątkowy uatrakcyjni program artystyczny w wykonaniu zespołu dziecięcego Szreniawa oraz zespołów ludowych.

 

Zobacz też:

Zielone Świątki

Kartki zielonoświątkowe

Królowa pasterzy

Ścinanie kani

Chodzenie z królewną

Korowód smolarzy

Chodzenie z kustem

Wołowe wesele

 


 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263