wiano.eu
YouTubeFacebook

2012-10-18 Smak dzieciństwa

Podsumowaniem projektu „Smak dzieciństwa. Pieczywo codzienne i obrzędowe w tradycji regionu łowickiego”, realizowanego przez Muzeum w Łowiczu od kwietnia br., jest publikacja o tym samym tytule. Książka zawiera m.in. przepisy na chleb i ciasta pozyskane podczas warsztatów piekarniczych i konkursu na tradycyjne pieczywo.

 

Fot. Archiwum muzeum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczestnicy warsztatów piekarniczych nie tylko poznawali przepisy łowickie, ale także wspólnie przygotowywali potrawy, potem piekli je w pięknym, zabytkowym, wolno stojącym piecu w skansenie w Maurzycach.

 

Sztuką było też przygotować piec do wypieku: rozpalić i ogrzać do odpowiedniej temperatury, a następnie upiec chleb i ciasta, aby ich nie spalić.

 

Oczekiwaniu na efekty pracy towarzyszyły rozmowy o tradycji, wymiana przepisów i doświadczeń kulinarnych.

 

Promocja wydawnictwa odbędzie się w sobotę 20 października o godz. 16.00 w Sali gimnastycznej Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu, ul. Pijarska 2.

 

Odbędzie si także występ Akademickiego Zespołu Folklorystycznego Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej „Masovia Łowicz, zorganizowanym w ramach cyklu „Spotkania z Tradycją” przez Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.

 

Zobacz też:
Podpłomyki i chleb http://wiano.eu/article/1866

Amoniaczki http://wiano.eu/article/1768

Pieczenie chleba i jak rozpalić piec http://wiano.eu/article/1764

Wypiek chleba - konkurs http://wiano.eu/article/1661

Wyroby piekarnicze http://wiano.eu/article/1689
Ciastka na Mikołajki http://wiano.eu/article/703

Wypieki na Sylwestra http://wiano.eu/article/163

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263