wiano.eu
YouTubeFacebook

2016-09-15 Najciekawszy skansen

Najciekawszym skansenem w Polsce zostało Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – według internautów. Do konkursu „Najciekawszy skansen w Polsce” wytypowane 31 parków etnograficznych. Drugie miejsce zajął  Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie, zaś trzecie - Muzeum Wsi Kieleckiej.

 

 

Fot. Archiwum muzeum - D. Krześniak

Skansen w Sierpcu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rodzima tradycja to nie tylko staropolskie obyczaje, przedmioty codziennego użytku, wyborne jedzenie czy skoczna muzyka. To także budownictwo ludowe, które możemy podziwiać w skansenach.

 

Skansenów, a innymi słowy parków etnograficznych w Polsce jest wiele, a z roku na rok ich liczba wzrasta. W związku z tym, już sama nominacja do rankingu najciekawszych skansenów w Polsce, była nie lada wyróżnieniem.

 

Do głosowania na „Najciekawszy skansen w Polsce” wytypowano 31 skansenów. 31 sierpnia br. portal kulturaonline.pl ogłosił oficjalne rozpoczęcie głosowania, które trwało do 11 września br. 

 

Wytypowanie najciekawszych skansenów należało do internautów. Każdy głosujący mógł oddać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail na swojego faworyta.

 

Wszystkie nominowane skanseny zostały dokładnie opisane i zobrazowane za pomocą fotografii.

 

Zachęcające do głosowania informacje o plebiscycie wielokrotnie pojawiały się na branżowych stronach internetowych, portalach społecznościowych, a nawet audycjach radiowych.

 

Ostatecznie, decyzją internautów pierwsze miejsce w rankingu na „Najciekawszy skansen w Polsce” zajął skansen w Sierpcu, za nim uplasował się Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie, ostanie miejsce na podium zdobył skansen - Muzeum Wsi Kieleckiej.


Choć wybór jednego spośród 31 skansenów z całej Polski nie należał do zadań najłatwiejszych, to znaczna przewaga pozwala stwierdzić, iż wygrana nie była dziełem przypadku.

 

Skansen w  Sierpcu zdobył aż 3605 głosów, Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie 3211 głosów, a skansen - Muzeum Wsi Kieleckiej 2169 głosów.

 

Dla trzech zwycięskich instytucji przeznaczono nagrody w formie bannerowej kampanii promocyjnej na portalu kulturaonline.pl. Dodatkowo, nagrody rozlosowano także wśród osób głosujących; były to zestawy słodyczy ufundowane przez Partnera cyklu – producenta słodyczy, który przygotował dla internautów 20 słodkich zestawów.

 

Fot. Archiwum muzeum - D. Krześniak

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skansen w Sierpcu to z pewnością jeden z największych i najciekawszych muzeów na wolnym powietrzu. Świadczy o tym olbrzymie zainteresowanie turystów. Od stycznia do sierpnia 2016 roku gościło tu ponad 87 tysięcy osób.

 

Oddane głosy świadczą o tym, że Muzeum posiada bogatą ofertę na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i  każdego dnia jest otwarte na  potrzeby zwiedzających. Piękno tego obiektu doceniają także znakomici reżyserzy, którzy wybierają sierpecki skansen do realizacji znanych i docenianych produkcji filmowych. 

 

Agnieszka Jezierska – Chalicka

 

Zobacz też:

Skansen w obiektywie

Skansen w Sierpcu

Zima w skansenie

Skansen w Sierpcu

Skansen w Sierpcu

Dworek w Sierpcu

Park dworski

Dworek w Sierpcu

Nowe obiekty Sierpca

Historia Roja 

Miss zwiedza skansen

Muzea i skanseny\sierpc\muzeum wsi mazowieckiej

 


MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęściej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieś 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263